BASIN AÇIKLAMASI

BASIN AÇIKLAMASI

27 Ekim 2022354
BASIN AÇIKLAMASI

   Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit ÖZDAĞ'ın 26 Ekim 2022 günü Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yaptığı, yalan ve iftiraya dayalı basın açıklaması üzerine kamuoyunu doğru şekilde bilgilendirmek amacıyla bu açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

   Ümit ÖZDAĞ yaptığı açıklamalarda Taşova ilçemiz Çambükü Köyünde, Devletimizin jandarma güçleri ile köylülere saldırdığını ve köylü kadınların darp edildiğine ilişkin son derece mesnetsiz ve Devlet birimleri ile güvenlik güçlerini karalama amacı taşıyan ithamlarda bulunmuştur.

   ÖZDAĞ ayrıca iddialarını daha da ileri seviyelere taşımış ve darp edilen kadınların Taşova Devlet Hastanesine dahi kabul edilmediği iftirasına başvurmuştur.

   Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın onayı ile kurulan Taşova Organize Sanayi Bölgesi mülkiyetinde bulunan ve geçmiş yıllarda 550 dekarı Çambükü Köyü halkı tarafından işgal edilen kamu arazisinde, altyapı çalışmaları yapıldığı esnada Çambükü Köyünde yaşayan ve çoğunluğu kadınlardan  oluşan bir grup vatandaşımız, çalışma yapmak üzere bölgeye sevk edilen kamu kurumlarına ait iş makinelerini engellemişler, güvenlik güçlerine de mukavemette bulunmuşlardır.

   Buna karşın kolluk birimlerimizce itidal içerisinde hareket edilmiş ve vatandaşlarımıza yönelik orantısız hiçbir müdahalede bulunulmamıştır.

   Çalışmalar esnasında halkımızı provoke eden ve güvenlik güçlerine mukavemette bulunan 9 erkek şahıs ile kadın Jandarma personelimizi yaralayan 1 kadın şahıs olmak üzere, toplam 10 kişi savcılık talimatıyla gözaltına alınmış ve aynı gün içerisinde ifadeleri alınarak serbest bırakılmışlardır.

   Taşova Devlet Hastanemize müracaatı kabul edilmeyen herhangi bir vatandaşımız da bulunmamaktadır.

   Ayrıca Ümit ÖZDAĞ'ın Valimiz Mustafa MASATLI'ya ithafen, kendisine yönelik hakaret içeren söylemlerde bulunulduğu isnatları da tamamen gerçek dışı ve iftiradan ibarettir.

   Taşova Çambükü Köyü kadınlarından oluşan bir heyet, 22 Ağustos 2022 günü saat 16.30 sıralarında Valilik Makamında Sayın Valimiz ile bir görüşme gerçekleştirmiş ve bu görüşme esnasında Özel Kalem Müdürlüğünde görevli biri bayan olmak üzere, 2 personel de hazır bulunmuştur.

   Kadınlarımızdan oluşan heyete OSB'nin önemi ve Taşova ile Amasya'mıza sağlayacağı katkılar noktasında bilgilendirmelerde bulunulmuş ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan, vatandaşlar Valilik Binasından ayrılmıştır.

   Sonuçta, Devlet Yönetimi ciddi bir iştir. Valimizin resmi bir kabulde ve özellikle de kadınlarımızın da bulunduğu bir ortamda iddia edilen hakaret sözlerini kullanması mümkün değildir.

   Ümit ÖZDAĞ'ın siyaset yapmak uğruna yalan ve iftiraya dayalı, güvenlik güçlerimizi ve kamu görevlilerini yıpratmaya yönelik söylemlerine karşı Valiliğimiz gerekli hukuki işlemleri başlatacaktır.

   Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

Haber Kaynağı Link :

http://www.amasya.gov.tr/basin--aciklamasi

widget
Hızlı İletişim

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin

loading