• Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Teşrifleriyle Merzifon OSB’de 20 Yeni Fabrika ile SOGEP Eğitim Merkezi Açılış Töreni Gerçekleştirildi.
DUYURULAR
Merzifon Organize Sanayi Bölgesi Hakında

 

Merzifon Organize Sanayi Bölgesi, 1987 yılında Amasya İl Özel İdaresi, Merzifon Belediyesi, Merzifon Ticaret ve Sanayi Odası, Merzifon Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi’nin iştiraki ile SAMSUN-ANKARA Karayolu üzerinde şehir merkezine 3 km. mesafede 112 Ha. Alana kurulmuştur. 2012 yılı itibariyle Mevcut alanın kuzeyinde 1’nci etap 43 Ha. İlave alanı ile birlikte toplamda 155 Ha. sanayi alanı oluşmuştur. Merzifon Organize Sanayi Bölgemizde çeşitli büyüklükte 90 adet sanayi parseli bulunmaktadır;

  • 95 parsel yatırımcılara tahsis edilmiş, 74 Parselde üretime başlanmış, 14 parselde tesisler inşat halinde,  5 parsel proje halinde ve 2 parsel boş durumdadır.
  • Bölgemizde boş durumdaki arsaların tahsisleri 4562 Sayılı OSB Kanunu Ek Madde 3 kapsamında kısmen bedelsiz olarak 01.11.2018 tarih ve 300 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile ikinci kademe gelişmiş İlçe kapsamında % 60 indirimli olarak uygulanacaktır.
  • Organize Sanayi Bölgemizde yaklaşık 7050 kişi çalışmaktadır. Sadece Merzifon değil, civar il ve ilçelerde yaşayan kişiler de, bölgemizde istihdam edilmektedir.

Bölgemiz, kalkınmada öncelikli yörede ve coğrafi konumu itibariyle Karadeniz Bölgesi ve Doğu Anadolu Bölgesinin, Ankara-İstanbul yol güzergahı üzerinde bulunmaktadır. Karayolu taşımacılığında ana kavşak üzerinde olması, denizyolu taşımacılığında Samsun limanına 110 Km, demiryoluna 25 Km ve Merzifon Havaalanına 5 km mesafede yer alması nedeni ile Karadeniz’in gözde ticaret ve sanayi merkezi konumundadır.

 

 

kurumsal

HABERLER

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
13/07/2023
Bir olan, beraber olan, vatan uğruna destan yazan aziz milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Bi..
Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Teşrifleriyle Merzifon OSB’de 20 Yeni Fabrika ile SOGEP Eğitim Merkezi Açılış Töreni Gerçekleştirildi.
Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Teşrifleriyle Merzifon OSB’de 20 Yeni Fabrika ile SOGEP Eğitim M..
MERZİFON ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ İRTİBAT BÜROSU AÇILIŞ TÖRENİ
11/01/2022
Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleri ile Cumhurbaşkanlığı Kongre ve Kültür Merkezinde, 10..

ETKİNLİK TAKVİMİ

Hızlı İletişim

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin

loading