Elektrik

Elektrik

Elektrik İşleri Yöneticiliği


Merzifon OSB Elektrik İşleri Yöneticiliği, Merzifon Organize Sanayi Bölgesinin yer altı enerji kablolarının ve havai enerji dağıtım hatlarının bakımı, onarımı, kontrol ve tesisini üstlenmiştir. Bu kapsamda bölgemiz havai hatlarla beslenmektedir. Bölgemiz genelinde, Elektrik İşleri Yöneticiliğinin sorumluluğunda toplam 6 adet dağıtım merkezi mevcuttur. Bölgede müşteriler bu besleme hatları üzerinden 31.5 kV'luk gerilimle beslenir. Elektrik İşleri Yöneticiliği Merzifon Trafo (TEİAŞ) merkezinden alınan enerjiyi müşterinin parseline kadar götürmekle, enerjinin dağıtımında meydana gelebilecek arızaları gidermekle ve kendi sorumluluk bölgesinde gerekli önlemleri alarak elektrik enerjisinin sürekliliğini sağlamaya çalışmakla görevlidir. Merzifon Organize Sanayi Bölgesindeki yol aydınlatmaları da yine Elektrik İşleri Yöneticiliğinin sorumluluğundadır. Elektrik İşleri Yöneticiliğinin yürüttüğü diğer işler sayaç okuma ve faturalaması, direk dikim ve söküm işlemleri, firmaların abonelendirme işlemleri, aydınlatma arızalarının giderilmesi, enerjilendirme amacıyla yapılan kablo çekme işlemleri ve her türlü hat arızasına anında müdahaledir.

 

 

Elektrik İşleri Yöneticiliği, Kadro ve Görevleri

 

 

Bölgemizin Elektrik İşleri Yöneticiliği personeli; 1 adet Elektrik Mühendisi 2 adet Elektrik İşleri Yöneticisi (Elektrik Teknisyeni) personelden oluşmaktadır.

• Elektrik kullanmak isteyen sanayi tesislerine elektrik temin etmek için yatırım ve abonelendirme hizmetleri

• Organize Sanayi Bölgesi yol aydınlatmalarının bakım-onarım ve arıza giderim işleri

• Dağıtımı yapılan elektriğin sayaçlardan okunması

• Organize Sanayi Bölgesi firmaları ve/veya Organize Sanayi Bölgesi içerisinde çalışan firmalara yaptıkları kazı, hücre bakımı, arıza gibi durumlarda refaket edilmesi

• Yeni kurulan veya ruhsat için başvuran veya tadilat yapan firmaların proje onayları ve elektrik tesisatı kontrolleri

• Elektrik İşleri Yöneticiliği tüm eğitimli personeli, araç ve donanımıyla, ülkemiz ekonomisine hizmet eden sanayi tesislerimize hızlı cevap vermeye çalışmakta ve firmalarımızın elektriksiz kalmaması için elinden tüm gayreti göstermektedir.

Hızlı İletişim

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin

loading