22 Ekim 20181197

Valimiz Dr. Osman Varol, Merzifon Organize Sanayi Bölgesinde yatırımcılar için yeni tahsis edilen alanda yapılan altyapı çalışmalarını yerinde incelemek üzere Merzifon ilçemizdeydi. İncelemelerinde Valimize Milletvekillerimiz Hasan Çilez ve Levent Karahocagil, Merzifon Kaymakamı Gürkan Demirkale, Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı, Merzifon OSB Müdürü Hasbi Altuntaş ve yönetim kurulu üyeleri ile basın mensupları katıldı.

 

Amasya Merzifon Organize Sanayi Bölgesi birinci etap bir daire alanların parselasyon işlemleri tamamlanarak 41 adet parselde toplam 244.000 metre² sanayi alanı oluşturulmuştur. Bölgenin alt yapı inşaat projeleri tamamlanmış olup Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca ihalesi yapılacaktır.

 

Merzifon Organize Sanayi Bölgesine olan yoğun yatırım taleplerini karşılayabilmek için hemen yatırma başlayacak 10 adet firmaya ilk etapta 71.167 metre² sanayi parseli tahsis edilme sürecine başlanmıştır. Talepte bulunan diğer yatırımcılara da ilerleyen zamanlarda etap etap tahsis yapılmaya devam edilecektir.

 

Bugün tahsis sürecini başından 10 firma Merzifon Sanayi Bölgesinde yaklaşık 55 milyon TL yatırım yaparak 1015 kişiye istihdam sağlayacaklar. Ayrıca yıllık 10 milyon TL ihracat hedeflenmektedir.

 

Valimiz Dr. Osman Varol bölgenin ulaşım açısından çok avantajlı bir nokta olduğunu belirterek, "Bir yandan Samsun Limanı'na yakınlığı, diğer taraftan Türkiye'nin en yoğun karayolu hatlarından bir tanesinin tam kavşak noktasında bulunması, havaalanıyla neredeyse iç içe bulunması ve yakında hükümetimizin gerçekleştireceği hızlı tren projesinin de OSB'mizin neredeyse içerisinden geçip istasyonun da dibinde yer alacak olması bugün bir OSB için gerçek bir üretim üssü için gerekli olan tüm ulaşım alt yapısına sahip bir konumda olmasıdır" dedi.

 

Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, fabrikaların oluşturulması için harcanan çabaları anımsatıp üreticinin yanında olduklarını anlatırken, Milletvekili Hasan Çilez de halen bölgede faaliyet gösteren 41 firmada 4 bin kişinin istihdam edildiğini vurguladı.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Hızlı İletişim

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin

loading