ja_mageia

Coşkun Tekstil
Merzifon OSB 5.Cadde No:6
  • Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Decrease font size
  • Default font size
  • Increase font size
OSB OKA Destekli Kümelenme Projesini Tamamladı PDF Yazdır e-Posta

Merzifon OSB Merzifon OSB, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen, "Merzifon OSB'nin Ankastre Ürünler Sktöründe Kümelenmesi Projesi" 17.03.2011 tarihinde düzenlenen ulusal etkinlik ve kapanış toplantısı ile tamamlandı.  

Ankastre ürünler, beyaz eşya sektörünün hızla gelişen bir segmentini oluşturmaktadır. Ülkemizde özellikle ankastre davlumbaz, aspiratör ve ocak üretimi Merzifon çevresinde yoğunlaşmıştır. Ana üreticilerin yanı sıra hızla değer zincirinin diğer unsurlarının da Merzifon bölgesinde yoğunlaşmaya başlaması bölgede hızlı, esnek ve yetenekli bir küme oluşmasının yolunu açmıştır. Merzifon Ankastre Kümesi, 50nin üzerinde ülkeye ankastre mutfak ürünleri ihraç eden, tasarım ve üretim yetenekleri oldukça yüksek, işbirliği ve yenilik kültürü gelişkin bir potansiyeli temsil etmektedir.

Merzifon Ankastre Kümesi, 1000'in üzerinde çalışan ve 30'un üzerinde mühendis istihdamı sağlayan, rekabet gücünü geliştirmek için ciddi atılımlara imza atan, ar-ge ve tasarım kabiliyetine sahip, uluslararası bağlantıları gelişkin bir kümedir. 2011 yılı başında Merzifon OSB koordinasyonunda küme kurulmuştur.

Merzifon OSB tarafından ankastre mutfak ürünleri sektörünün değer zincirinde yer alan diğer unsurlar da bölgeye yatırım yapmak üzere davetlidir. Bilgi dokümanı www.merzifonankastre.org sitesindeyayınlanmaktadır. Geniş bilgi için Küme Koordinatörü ve Merzifon OSB Müdürü Furkan Yavuz İLHAN’a ulaşabilirsiniz.

 

Onemli Telefonlar

Itfaiye        : 110        

Acil Servis   : 112

Polis           : 155

Jandarma   : 156

Su Arıza     : 185

Iletisim

Merzifon OSB Bölge Müdürlüğü

Adres Ankara Asfaltı 2.km 05300
     Merzifon/Amasya
Telefon + 90 (358) 513 50 50
Fax + 90 (358) 513 50 50
Fax bilgi@merzifonosb.org.tr